Яблука мочені (з житнім борошном або солодом)
Яблука мочені (з житнім борошном або солодом)

Яблука мочені (з житнім борошном або солодом)

  

15 Квітня, 2020

  • Эх, яблочко!
  • Яблоки (кулинария)

Ingredients

Яблука осінніх і зимових сортів із щільними кисло-солодкими плодами (Антонівка звичайна, Антонівка каменичка, Аніс червоний, Бабусине тощо)

Листя чорної смородини (за потреби)

Листя вишні (за потреби)

Естрагон (за потреби)

Пастернак (за потреби)

ДЛЯ ЗАЛИВКИ:

Вода - 10 л

Борошно житнє - 200 г або

Солод - 150 г

Цукор - 2 склянки

Сіль - 3 ст. ложки

Directions

1Яблука повинні добре визріти, тому після знімання плоди осінніх сортів треба витримати в теплі кілька днів, зимових сортів -2‑3 тижні.

2Мочити яблука краще в бочках або в діжках, але можна і в скляних посудинах місткістю 10‑20 л.

3Перед моченням плоди перебрати, відбраковуючи червиві, м'яті, з пошкодженою шкіркою та вирваною плодоніжкою, вимити в чистій проточній воді.

4Бочку або діжку замочити, ретельно вимити, прошпарити, після чого вистлати дно та боки прошпаренною житньою або пшеничною соломою, яка не тільки оберігає від механічних пошкоджень, але і покращує колір і смак яблук.

5Яблука щільно укласти шарами, перестилаючи соломою, верхній шар плодів покрити соломою шаром 2‑3 см і прокип'яченим полотном. Потім треба вставити в бочку дно і через шпунтовий отвір налити розчин (в діжку зверху полотна покласти гніт).

6У яблука з хорошим ароматом (Антонівка звичайна) спеції класти не потрібно. Для плодів інших сортів бажано додати листя чорної смородини, вишні, естрагон, пастернак.

7ЗАЛИВКА: Борошно (солод) спочатку розмішати в невеликій кількості холодної води, потім залити окропом, довести до кипіння, дати відстоятися і процідити. До розчину додати цукор і сіль.

8Перші 5‑6 днів розчин у міру потреби необхідно доливати, бо як яблука добре вбирають воду і верхні шари оголюються, що може привести до загнивання плодів.

9Спочатку (12‑14 днів) яблука тримати в теплому приміщенні при температурі 15‑18°C. Потім, якщо бродіння йде нормально, бочки або діжки з продукцією помістити в льох, холодний підвал або льодовик. При температурі 4‑6°C плоди повільно доброджують, насичуються вуглекислотою. Приблизно через місяць яблука готові до вживання.

10У підвалі продукція зберігається до травня-червня, а в льодовику - до нового врожаю. Чим вище температура, тим швидше яблука перекисають, стають в'ялими та несмачними.

00:00