Тісто дріжджове для пиріжків (без яєць)
Тісто дріжджове для пиріжків (без яєць)

Тісто дріжджове для пиріжків (без яєць)

  

30 Червня, 2020

Вкусные пирожки

Ingredients

Борошно пшеничне вищого ґатунку - 900 г

Дріжджі свіжі - 40-50 г

Молоко, кефір або кисляк - 0,5 л

Цукор - 1‑1,5 ч. ложки + 2 ст. ложки

Масло вершкове або маргарин - 250 г

Олія - 2 ст. ложки

Сіль - 1 щіпка

Directions

1У молоці розвести дріжджі, додати 1‑1,5 ч. ложки цукру та поставити в тепле місце.

2Маргарин або вершкове масло, нарізане дрібними шматочками, розтопити в каструлі ємністю 4‑5 л або краще в глиняному горщику (кераміка добре і довго зберігає тепло, що для приготування дріжджового тіста дуже важливо). У розтоплене масло додати 2 ст. ложки цукру, дрібку солі. Суміш помішувати круговими рухами, трохи охолодити і додати рідину (молоко, кефір або кисле молоко). В цілому рідини має бути 0,5 л.

3Потім в керамічний горщик просіяти борошно, на борошно обережно вилити підготовлені спінены дріжджі, перемішуючи їх з борошном і не даючи їм при цьому стикатися з розтопленим жиром, щоб не знизити активність дріжджів. Замішуючи тісто, перемішувати його дерев'яною ложкою або лопаткою, обертаючи в одному напрямку - вліво або вправо. Замішане тісто має вийти легким, пишним, пружним, податливим, не крутим. Воно повинно майже текти в руках і мати консистенцію густої сметани.

4Тісто рясно припорошити зверху просіяним борошном, укрити горщик чистим рушником і поставити в тепле місце для бродіння. Температура тіста має бути приблизно 30°С.

5Через годину, коли тісто підніметься, його підмішати і зробити першу обминку (щоб випустити бульбашки вуглекислого газу, який уповільнює процес бродіння).

6Після першої обминання тісто знову припорошити борошном, прикрити рушником або серветкою і дати йому постояти ще 1‑1,5 години.

7Після тісто викласти на стіл і формувати пиріжки.

00:00