Заборонені продукти
- Хліб і хлібобулочні вироби.
- Макаронні вироби.
- Крупи: манна, рисова, пшенична, перлова, гречана.
- Цукор, цукерки, кондитерські вироби, шоколад, халва, печиво.
- Крабові палички – містять велику кількість вуглеводів (10,8%).
- Рибні консерви: печінка тріски, шпроти в олії.
- Риба: сьомга солона, форель солона.
- Молочні продукти: вершки, сметана, сир жирний, сир з фруктовим наповнювачем «Даніссімо» (5,4%), «Чудо-сирок» (4,2%), сорти сирів, що містять більше 40% жиру («Тильзитер» вершковий, голландський – 50%, «Російський» – 50% тощо).
- Вершкове морозиво.
- Овочі, що містять 20% вуглеводів: картопля, зріла квасоля, сухий горох, кукурудза, рис.
- Сирі фрукти, що містять більше 12% вуглеводів: банани, фініки, інжир, абрикоси.
- Сухофрукти – фініки, інжир.
Дозволені продукти
- М’ясо (варене і смажене): відбивна зі свинини та яловичини (приготовані без жирів), сосиски, сардельки, варені ковбаси, сирокопчені ковбаси, балик, карбонат, курка.
- Яйця курячі.
- Риба нежирна: тріска, окунь, судак, щука, камбала, тунець, крижана.
Рибні консерви – всі види риб в томатному соусі. - Молочні продукти: молоко (до 3,2%), кефір (до 3,2%), кефір «Данон», «Активіа» (2,4%), йогурт харчовий «Данон», сир нежирний, сорти сиру, що містить до 40% жиру (фінський сир Oltermani – 17 і 33%, «Вест» (Швеція) – 10%).
- Рослинні олії: кукурудзяна, соняшникова, оливкова.
- Овочі, що містять від 3% до 6% вуглеводів: салат, огірки, спаржа, гриби, помідори, огірки, капуста, кольрабі, цибуля, морква тощо.
- Сирі фрукти, що містять не більше 10-12% вуглеводів: грейпфрути, мандарини, апельсини, кавун, чорна смородина, суниця, слива, яблука.
- Несолодкий чай або кава, овочеві соки, фруктові соки, розбавлені кип’яченою водою.
Відносно заборонені продукти
- Тваринні жири: сало, шпик, смалець, маргарин, вершкове масло.
- Майонез.
- Овочі, що містять 10-12% вуглеводів (буряк, стручкова квасоля, зелений горошок).
Відносно заборонені продукти повністю не виключаються з меню, але вживання їх має бути обмеженим. Так, тваринні жири необхідно в міру можливості замінити на рослинні, а майонез, буряк, стручкову квасолю і зелений горошок можна вживати не частіше 1-2 разів на тиждень.
У першому блюді необхідно виключити гущу, у другому блюді – гарнір, в третьому – солодке.
Для приготування першої страви можна сміливо використовувати заборонені продукти (картопля, крупи, макарони, бобові та ін.), Вони тільки покращують її смакові якості. Але під час їжі варто залишити ці продукти на тарілці, бо як всі вітаміни та корисні речовини з них при варінні перейшли в бульйон.
Другі страви з м’яса, риби та птиці необхідно готувати на рослинній олії, гарніри з макаронів, круп, картоплі – замінити на салати зі свіжих овочів або страви з відварних овочів.
Солодкі напої перед вживанням бажано розбавити кип’яченою водою. Такий принцип приготування кулінарних страв допоможе харчуватися разом з сім’єю з загального столу і не витрачати час на спеціальне приготування дієтичного харчування.