Народні засоби для оздоровлення печінки

Лопух

Сік віджати з листя молодого лопуха. Зберігати сік у холодильнику, але не більше 3 днів.
При лікуванні кісти печінки пити сік кожен день, 1-2 ст. ложки тричі на день до їди. Якщо кіста не розсмокчеться, то знову пропивти сік ще 1 місяць.

Чистотіл

З молодого чистотілу вичавити сік, відстояти його, процідити.
По 1 краплі сік розбавляти в 1 ч. ложці води. Пити по 1 ч. ложці 1 раз на день. Кожен день додавати по 1 краплі і на 10-й день пити по 10 крапель соку на 1 ч. ложку води. Після цього зробити перерву на 10 днів.
Через 10 днів пити 1 ч. ложку соку, розведену в 5 ст. ложках води, приймати по 1 ч. ложці суміші за півгодини до їди. В такому співвідношенні чистотіл приймають ще 10 днів. Роблять 10-денну перерву, а потім знову пропивають в тому ж співвідношенні ще 10 днів.

Перепелині яйця

Щоранку натщесерце пити 5 сирих перепелиних яєць. Їх розбити в чашку і випити залпом. Курс лікування – 3 тижні.

Апітерапія

При відсутності алергії використовувати мед, маточне молочко, пилок, прополіс.

Муміє

1 г муміє розчинити в 1 л теплої води (температура тіла).
Пити 2 тижні по 1 склянці за півгодини до їди 3 рази нав день.

Буряк

1 буряк ретельно вимити, очистити і варити в 3 л води 3 години. Потім буряк вийняти, натерти на тертці та додати у відвар. Відвар остудити і зберігати в холодильнику.
Пити по 1/3 склянки за 30 хвилин до їди. Коли відвар закінчиться, зварити новий. Курс прийому – 1 рік.

Хрін

300 г хрону натерти на тертці, висипати в термос, додати 3 ст. ложки цукру, залити 1 л окропу. Суміш настоювати 2-3 дні. Потім процідити в скляну банку та поставити в холодильник.
Приймати при переїданні, прийнятті надлишкової кількості алкоголю, після курсу хіміотерапії – за півгодини до їди по 1 ч. ложці до 5 разів на день.

Жовчогінний відвар

Сухі кукурудзяні рильця, безсмертник, звіробій у співвідношенні 1:1 (загальний обсяг – 1 ст. ложка) залити 1 склянкою окропу та настоювати 1 годину.
Пити по 0,5 склянки 2 рази на день за 30 хвилин до їди. При нормальній кислотності шлунку в разі відхилень пити по тій самій схемі, що і соки.

Буряковий сироп

3 буряка вимити, очистити, нарізати на кілька частин, залити водою і варити, доки відвар не загусне, прийнявши вид сиропу.
Буряковий сироп приймати по 0,25 склянки З рази на день за 20 хвилин до їди. Вважається, що при такій дієті камені в печінці будуть поступово розчинятися і безболісно виходити.

Горобина

Горобина червона, додана в чай або настояна на меду, дуже корисна при каменях в печінці. Якщо з’їдати по 2 склянки горобини в день, то камені поступово розчиняться і вийдуть.

Відвари з березового листа

2 ст. ложки молодого березового листа, зібраного навесні та висушеного, залити 1 склянкою окропу та варити на малому вогні, доки об’єм води наполовину не зменшиться. Потім відвар остудити і процідити.
Пити при дрібних каменях в печінці – по 1 ст. ложці З рази на день за 1 годину до їди. Пропивати відвар березового листа протягом 3 місяців. Під час прийому можливі больові відчуття при виході каменів з печінки.

1 ст. ложку сухого березового листа залити окропом і кип’ятити на малому вогні 20 хвилин, потім 1 годину настоювати в теплому місці та процідити.
Пити відвар по 1 ст. ложці за півгодини до їди вранці та перед сном. Курс може тривати кілька місяців, до виходу каменів.

Сік квашеної капусти

Сік від квашеної капусти полегшує жовчокам’яну хворобу та сприяє розчиненню каменів.
Пити сік 2 місяці по 1-1,5 склянки 3 рази на день за 20 хвилин до їди.

Оливкова олія

За півгодини до їди приймати по 0,5 ч. ложки оливкової олії протягом 3 тижнів. Якщо немає неприємних відчуттів, то кількість олії на прийом можна збільшити до 1 ст. ложки (більша кількість може сприяти збільшенню ваги). При прийомі оливкової олії камені без болю виходять з печінки.

Редька з медом

Редьку натерти на тертці, віджати сік і змішати з медом у пропорції 1:1.
Пити по 0,5 склянки в день. Це засіб дозволяє уникнути утворення каменів в печінці та жовчних протоках.