Тісто листкове звичайне та напівлисткове
5 Квітня, 2020
Выпечка из слоеного теста
Ingredients
ДЛЯ ЛИСТКОВОГО ТІСТА:
Борошно - 2 склянки
Вода холодна - 0,5‑2/3 склянки
Яйця - 0,5 шт. або 1 жовток
Сіль - 0,25 ч. ложки
Лимонна кислота - трохи
Масло вершкове - 250 г
ДЛЯ НАПІВЛИСТКОВОГО ТІСТА:
Борошно - 2 склянки
Вода холодна або молоко - 2/3 склянки
Яйця - 0,5 шт.
Сіль - 0,25 ч. ложки
Лимонна кислота - трохи
Коньяк - 1 ст. ложка
Масло або маргарин вершковий - 125-150 г
Directions
ЗАМІШУВАННЯ ТІСТА:
1Борошно просіяти в миску або гіркою на дерев'яну дошку, в центрі зробити поглиблення. Збите яйце, воду, сіль і лимонну кислоту змішати, влити в поглиблення і вимішати гладке тісто. Оскільки борошно не завжди однаково набухає, то за необхідності можна додати трохи борошна або рідини. При вимішування в тісто можна покласти також 1-2 ст. ложки масла.
2Тісто накрити серветкою і виставити в холодне місце не менше ніж на 30 хвилин.
ПІДГОТОВКА МАСЛА:
1Холодне масло змішати з 2‑3 ст. ложками борошна, розкачати на посипаній борошном дошці або папері у вигляді квадрата або прямокутника і також викласти в холодне місце.
2Тісто і масляно-борошняна маса мають бути однаково крутими. Якщо масляна маса виявиться крутішою, ніж тісто, то при розкочуванні масло не розподілиться рівномірно між шарами, залишиться одним шматком і під час випікання може витекти. Занадто м'яке масло при розкочуванні вичавлюється.
РОЗКОЧУВАННЯ ТІСТА ШАРАМИ:
1Тісто розкачати так, щоб вийшов квадратний шматок, вдвічі більший, ніж шматок масляної суміші, причому в середині він має бути дещо товщим, ніж по краях.
2Підготовлену масляну суміш покласти посередині квадрата і зробити загин тіста (справа наліво). Потім тісто розкачати, трохи натискаючи, так, щоб вийшов прямокутник завтовшки приблизно 1,5 см. Згорнути його втричі або вчетверо, знову розкачати, накрити вологою серветкою, щоб поверхня тіста не сохла, і помістити на 10 хвилин в холодне місце (перші два розкочування, які носять назву «півоберта»).
3Охолоджене тісто знову розкачати, скласти, знову розкачати і витримати ще 20 хвилин в холодному місці (4 розкочування - «оберт»).
4Цю процедуру повторити двічі (6 розкоцувань - «півтора оберти»). Сьоме, легке, розкочування - завершальне - іноді можна навіть не робити.