Увечері краще їсти індичку, банани, інжир, фініки, йогурт, молоко, тунець і хліб з борошна грубого помелу. Ця їжа багата триптофаном, який сприяє сну. Можна з’їсти перед сном половинку грейпфрута.
Уникати вживати на ніч бекон, сир, шоколад, баклажани, шинку, картоплю, квашену капусту, цукор, ковбасу та сосиски, шпинат, помідори і вино. Ці продукти містять тирамін, який стимулює мозок.
Продукти, що перешкоджають сну
- Кава, чай.
- Гостра їжа.
- Шоколад.
- Стимулюючі ліки.
- Алкоголь.
- Рафіновані вуглеводи (вони вимивають вітаміни групи В).
- Добавки, консерванти.
- Неорганічні продукти, що містять пестициди.
- Консерви або будь-які джерела токсичних і важких металів.
- Цукор і їжа багата цукром і рафінованими вуглеводами підвищують рівень цукру в крові і можуть викликати прилив енергії, що заважає спати.
- Їжа, яка може викликати метеоризм, печію або диспепсію, наприклад жирна та гостра їжа, їжа, приправлена часником, боби, огірки й арахіс.
- Багате протеїном м’ясо може стримувати сон, бок блокує синтез серотоніну.
- Глютамат натрію надає стимулюючу дію на деяких людей.
Продукти, що сприяють сну
- Гормон мелатонін, який виробляється організмом людини, є важливим компонентом здорового і глибокого сну. Його низький рівень в крові призводить до виникнення причин безсоння. Підвищити рівень гормону можна шляхом вживання певних продуктів.
- Багата хлорофілом їжа – зелень (кріп, базилік) і овочі, приготовані на пару або варені.
- Салат латук здавна відомий тим, що сприяє здоровому сну. Це відбувається завдяки присутності в ньому речовини, спорідненої опіуму. Змішаний з невеликою кількістю лимона для аромату, сік латуку краще синтетичних снодійних.
- Мікроводорості – хлорелла та спіруліна.
- Мушлі устриць.
- Цілісне зерно, коричневий рис і овес заспокійливо впливають на нервову систему і психіку. Вуглеводи також збільшують кількість серотоніну, який сприяє кращому сну.
- Гриби всіх видів.
- Фрукти, особливо шовковиця і лимон. Лимон є одним з продуктів, що дають найбільш сильний ефект при лікуванні безсоння.
- Банани – стимулюють вироблення гормонів, а калій і магній діють розслабляюче на нервову систему та м’язи;
- Вишня, черешня, алича – природні джерела мелатоніну. Перед сном їх слід з’їдати 100-120 г.
- Насіння жожоба заспокоюють і підтримують діяльність серця.
- Хлібобулочні вироби, які містять складні вуглеводи, мають м’який седативний ефект, бо вони збільшують вміст серотоніну, який сприяє сну. Будь-які види хліба, включаючи булочки і рогалики, також ефективні, але хліб з борошна грубого помелу краще.
- Молоко та кисломолочні продукти – триптофан і кальцій в них сприяють швидкому засипанню. Триптофан в організмі перетворюється в серотонін, викликаючи сон і перешкоджаючи пробудженню. Склянка теплого молока з медом – старий і дієвий засіб проти безсоння.
- Також потрібно включати в дієту бобові, арахіс, дріжджі, рибу і птицю. Всі вони містять вітамін В3 (ніацин). Ніацин бере участь в синтезі серотоніну і сприяє хорошому сну.