Страви у горщиках

Товсті стінки глиняного горщика нагріваються повільно та рівномірно. Їжа в ньому не вариться, а томиться, зберігаючи всі корисні речовини. Їжа, приготована в горщику, набуває м’якості та вишуканого смаку.
Як правило, приготовані таким чином страви ставлять на стіл в тому ж посуді, в якому вони готувалися, тобто в порційних горщиках; але є і виключення – існує досить багато страв, які запікають або тушкують у відносно великих горщиках, а подають на блюді.
Приготувати в горщиках можна практично будь-який суп: щі, солянки, борщі, юшки тощо. При цьому можна приготувати суп, одразу розділивши його на порції, в декількох горщиках, рівномірно розподіливши в них продукти, зазначені в рецептурі.
Перш ніж почати готувати, треба потримати горщик 15 хвилин у холодній воді. Тримати глиняний горщик залитим водою можна до однієї години. Добре, якщо він буде заповнений водою по самі вінця, тоді завдяки увібраній ним рідини страва, що готується в ньому, буде особливо соковитим.
Мити горщики мильною водою, а в разі необхідності протерти піском або деревною золою.
Готувати в глиняному посуді можна тільки в духовці або в печі, але ніяк не на конфорках. Глиняний горщик потрібно ставити тільки в холодну духовку, поступово підвищуючи температуру. У вже нагрітій він може тріснути.
Готуючи будь-які страви в горщиках, замість глиняних кришок можна використовувати кришечки з тіста, з яких потім вийде смачний хліб.

Кришечки з тіста:

ВАРІАНТ 1
Кефір – 1 склянка
Яйця – 1 шт.
Маргарин – 100 г
Сіль
Цукор – 0,5 ч. ложки
Сода – 0,5 ч. ложки
Борошно

ВАРІАНТ 2
Борошно – 3 склянки
Яйця – 1 шт.
Вода – 1 склянка
Сіль

Замісити круте тісто, як на пельмені.
Розкачати, накрити тістом горщики та готувати як зазвичай.

Також в якості кришки чудово підходить млинець з житнього тіста: замісити з водою борошно (можна трохи підсолити), розкачати і, злегка приминаючи, надіти на горщик.