Національна кухня Мадагаскару відрізняється простотою і традиціями, які культивувалися протягом життя острова.
Рис різного ґатунку становить основу національної кухні Мадагаскару. Подається з овочами та надзвичайно гострим стручковим перцем, кукурудзою, м’ясом зебу, рибою, шматочками сиру та прянощами. Страви, як правило, гострі.
Однією з найвідоміших національних страв є «равітуту» – філе яловичини з пюре з листя маніоки та кокоса і «румазава» – м’ясне рагу з помідорами і прянощами. Широко поширене традиційне тушкування вари амін’анана що складається з рису, м’яса та нарізаної зелені. На сніданок рис можуть злегка посипати цукром або обкласти фруктами, або подати разом з лаукою із смажених яєць і сосисок.
На узбережжях широко поширена морська кухня – лангусти, краби, устриці, морські їжаки.
Гарніри залежать від пори року і доступних продуктів, вирощуваних в даному регіоні. Найбільш поширені гарніри: вуанджубурі (горіх бамбара, тушкований зі свининою), кітуза (в’ялені смужки м’яса з прянощами), трундру гасі (біла риба, така як тріска, сайда, пікша або мерлуза, тушкована з цукіні та помідорами), румазава (яловичина, смажена з імбиром, томатами та цибулею, декорованими зеленню), царамасу (боби, варені в томатному соусі) та всілякі морепродукти.
Як прянощі та приправи вживають часник, цибулю різних сортів, імбир, помідори, негостре каррі та сіль. На узбережжі також використовують кокосове молоко, ваніль і гвоздику.
На відміну від африканської кухні, малагасийскій не властиві дуже гострі страви, проте останнім часом з’явилися гострі соуси-напівфабрикати, виготовлені на узбережжі з традиційних фруктів (манго, лимон тощо), що набирають популярність в країні. З деякими з цих соусів подається популярний салат ласарі карауті, що складається з бобів, моркви.
На Мадагаскарі добре розвинене виробництво вина та алкогольних напоїв. Ранун’ампангу є найбільш популярним напоєм серед малагасійців. Широко поширені кава та чай. Сире молоко практично не вживають, використовуючи його на виробництво йогуртів та сирів.
Малагасійські десертні традиції беруть свої витоки з кухні тубільних племен із вкрапленнями французької кухні. Десертом може вважатися будь-який свіжий фрукт (вони в достатку круглий рік), посипаний цукром, починаючи від звичайного яблука і закінчуючи екзотичним плодом баобаба або ендемічним «пок-пок». На Мадагаскарі вирощують какао відмінної якості, що не могло не позначитися на локальній кухні й особливо десертах, зумовивши присутність шоколаду в багатьох складних десертах і французькій випічці.
По всій країні продаються круасани (вплив французької кухні), смажені банани та рисові коржі. До кави тут люблять додавати неабияку кількість згущеного молока.