Листові салати

Айсберг

Хрусткий, ніжний, добре змішується з листям інших салатів або вживається окремо з різними заправками. Прекрасно зберігається в холодильнику, не втрачаючи своєї свіжості.

Корн

Корн має пряний смак і ніжний аромат, тонізує, освіжає, вгамовує спрагу. Прекрасно поєднується з різними фруктами і овочами. Містить велику кількість вітамінів і мінеральних речовин. Має ранозагоювальні властивості, зміцнює судини та нервову систему.

Радіккіо

Радіккіо, «червону капусту» з сімейства цикорію, використовують не тільки для приготування салатів: його смажать на грилі, додають до різотто або пасти.

Найбільш поширені два види радіккіо, перший – це кругленькі, дуже схожі на маленьку капусту біло-бордові качанчики з чудовим гострим, навіть гіркуватим смаком. Дуже добре їх запікати, смажити на грилі або у фритюрі. Для використання в салатах до них підбирають більш ніжних і навіть нейтральних за смаком компаньйонів (салат підмосковний, фрісе).

Радіккіо

Другий тип більше схожий на цикорій – довгасті великі бутони з тонкими хрусткими темно-бордовими листочками та білими, більш щільними смужками посередині листочків. Він також дуже хороший для салатів, супів і різотто. Найсмачніший сорт радіккіо – подовжений качанчик з продовгуватими лістям – називається ді тревізо.

Рукола

рукола

Ці темно-зелені або яскраво-зелені листочки з гоструватим, пряним,
гіркуватим горіховим і одночасно ніжним смаком – невід’ємна частина багатьох італійських страв. Добре додавати її в соуси, де основа має бути зеленою.

Якщо в соус з петрушки додати трохи руколи, то він набуде гірчинку, яка може стати дуже цікавою ноткою.

Салатний цикорій (ендівій)

Цикорій (ендивій) трошки гіркуватий (таким він стає наприкінці сезону), тому багатьом він не подобається. А насправді у правильно приготованого і заправленого цикорію абсолютно приголомшливий смак. Цикорій хорош і сам по собі, а також з беконом і сиром. Його можна заправляти гірчицею, соусом з вина, лимона, вершків і їсти з хрустким хлібом.

Щоб уникнути гіркоти, при варінні цикорію кинути хлібний м’якуш завбільшки з півкулака.

Фрісе (кучерявий ендівій)

Фрісе – дуже соковитий, відрізняється особливим, гіркуватим смаком, завдяки якому поєднується не тільки з фруктами й овочами, а й з горіхами, різними сортами сиру, рибою та морепродуктами.

  • Якщо зів’яле листя салату потримати хвилин 15 у ледве теплій воді, воно знову стане свіжим.