Прибирання

Чищення картин

Картини, написані олійними фарбами, гарненько протерти ганчіркою, змоченою у трохи збитому яєчному білку. Це видаляє пил, сліди від мух та надає полотнам блискучий та оновлений вигляд.

Чищення мідних і латунних кранів, дверних ручок, тазів

Змішати 1 ст. ложку солі та 1 ст. ложку борошна, потроху додавати до суміші оцет, доки не вийде рідка тістоподібна маса. Цю масу нанести на поверхню міді та дати їй висохнути. Потім змити та витерти насухо.

Чищення газової плити

Щоб відмити білі незйомні ручки газової плити, нанести на ватні палички або стару зубну щітку нашатирно-анісові краплі, протерти ручки, потім витерти вологою губкою.
Мінус: довго залишається специфічний запах крапель.

Чищення плям від пасти кулькової ручки

Невелика пляма від чорнила або пасти кулькової ручки на клейонці, пластиковій кришці столу або на пальцях відітреться злегка змоченою головкою сірника. Потім промити це місце теплою водою з милoм.

Чищення ножів

Начистити леза ножів до блиску допоможе звичайна пробка, змочена в олії.

Зробити ножі гострішими та полегшити роботу по їхньому заточуванню можна за допомогою сольового розчину. Перед заточуванням потрібно покласти їх на 30 хвилин у слабкий соляний розчин, а після цього точити.

Чищення олова

Блиск олов’яного кухонного приладдя та інших виробів із олова можна оживити, протерши їх м’якою ганчіркою, змоченою в підігрітому пиві.

Чищення потемнілого посуду

У каструлях, чайниках, потемнілих зсередини, проварити шкірку яблук – вони повернуть втрачений блиск, позбудуться накипу.

Чищення сковороди від пригорілої їжи

Налити в сковороду води та додати оцет. Як тільки вода почне закипати, зняти сковорідку з плити та вилити воду. Видалити решту за допомогою губки.

Теплий мильний розчин зі змилків

Змилки, якими вже незручно користуватися, покласти в пластмасовий флакон, наприклад з-під використаного миючого засобу, і збирати в ньому залишки мила, заливаючи їх гарячою водою – вийде желеподібний миючий засіб для раковин, покритя з кахлю.
Додати туди питну соду – буде хороший засіб для миття посуду, що не містить абразивів і шкідливих хімічних речовин. Добре миє воно і лінолеум, пластик.
Додавання до розчину нашатирного спирту дає відмінний засіб для миття фарбованих дерев’яних поверхонь – підлоги, дверей, віконних рам.

Пилосос

Якщо вологі серветки висохли, можна покласти їх у пилосос у мішок для збору пилу, тоді під час прибирання приємний аромат буде забезпечений.

Книги

  • Якщо в будинку є старі книги, час від часу їх потрібно чистити за допомогою пилососа.
  • Щоб позбавити книгу специфічного запаху, обсипати її крохмалем і залишити на час. Потім видалити крохмаль м’яким пензликом – запах зникне.
  • Надати блиск шкіряній палітурці книги допоможе серветка, просочена молоком або збитим яєчним білком.