Замість спеціальних дієт можна використовувати розвантажувальні дні, які слід вводити під контролем лікаря. Найбільш легкими вважаються сирно-молочні та рисові розвантажувальні дні.
Чайний день
Протягом доби пити 6-7 склянок неміцного зеленого чаю з додаванням невеликої кількості цукру.
Яблучний день
Сік яблук має сечогінну дію, сприяє виведенню з тканин зайвої рідини. За день з’їдати 2 кг свіжих зелених яблук або приготувати протягом дня яблучний салат з солодких яблук з додаванням лимонного соку.
Вівсяний день
За день в декілька прийомів невеликими порціями з’їдати вівсяну кашу, зварену на воді з 500 г вівсяних пластівців без солі та масла. Разом із кашею можна споживати настій шипшини, зелений або трав’яний чай. Такий розвантажувальний день також підходить діабетикам, сердечникам, а також при ожирінні.
Огірковий день
20 свіжих огірків вимити, очистити, з’їдати протягом дня в кілька прийомів. В кінці дня можна з’їсти невеликий шматочок пісного відвареного м’яса. Зазвичай додаткове пиття в такий день не потрібно.
Овочевий день
Використовується до 1,5 кг овочів, які з’їдати в кілька прийомів в сирому вигляді, після кулінарної обробки або у вигляді салатів із заправкою з олії. Вибір продуктів залежить від індивідуальних особливостей захворювання.
Рибний день
Протягом дня в кілька прийомів в їжу приймати 500 г відварного несолоного рибного філе. Разом із рибою можна приймати капусту, огірки, помідори. Пити протягом дня кип’ячену воду, зелений чай, трав’яні відвари.
Кавуновий день
Якщо приймати за день до 2 кг м’якоті кавунів, то це буде сприяти швидкому відтоку рідини з організму. Рідину додатково можна не брати.
Сирний (творожний) день
Варіант 1
протягом дня в чотири прийоми з’їдати 400 г знежиреного свіжого сиру (творога) з висівками, свіжими фруктами, овочами, ягодами.
Варіант 2
З суміші 400 г нежирного сиру (творога) з сухофруктами або овочами приготувати запіканку без солі та цукру. Протягом дня пити відвар шипшини та знежирений кефір.
Варіант 3
300 г свіжого знежиреного сиру (творога) та 5 склянок кисляка приймати в кілька прийомів.
Варіант 4
У 5-6 прийомів з’їдати за день 500 г знежиреного сиру (творога), запиваючи знежиреним йогуртом.
Яблучно-сирний розвантажувальний день
600-800 г яблук і 300-400 г сиру за кілька прийомів за день. Якщо набряк великий, то дотримуватися такого раціону можна 5 днів поспіль.
Дієта підходить для тих, хто має захворювання серцево-судинної системи, при уповільненому кровотоці, частому і слабкому пульсі, коли рідина через стінки судин проникає в тканини, накопичується і утворює набряки.
Кефірний день
1,5 л свіжого нежирного кефіру випивати протягом доби, також в першій половині дня з’їдати 1 фрукт або овоч.
М’ясний день
400 г пісного м’яса відварити без солі та спецій, розділити на 4-5 порцій, з’їдати протягом дня за кілька прийомів, запиваючи зеленим чаєм або відваром шипшини.
Розвантажувальний день з рисом і сухофруктами
Такі дні вводити в раціон при набряках, причиною яких є захворювання нирок, серця.
100 г рису, 6 склянок відвару з сухофруктів. Рис замочити попередньо на кілька годин, відварити без солі, промити. Рис і компот приймати невеликими порціями протягом дня.
Розвантажувальний день з овочевим соком
Сік допомагає при ожирінні, гіпертонії, серцевій недостатності, які супроводжуються набряками.
2 частини свіжовичавленого морквяного соку, 1 частину бурякового соку змішати, поставити в холодильник на 2 години, потім пити у п’ять прийомів протягом дня. Якщо відчувається голод, їсти капустяні листи з невеликою кількістю сметани.
Молочний день
1 л кисломолочних рідин випивати протягом дня – по ковтку через кожні 2 години. Рідину залишити на кілька хвилин у роті, потім ковтати.
Розвантажувальний день з сухофруктами
500 г суміші із сухофруктів: курага, родзинки, чорнослив, урюк, сухі груші, яблука. Сухофрукти промити, залити окропом на кілька хвилин, потім дістати з води і приймати протягом дня за п’ять прийомів, запиваючи водою або зеленим чаєм.
Розвантажувальні дні при набряках під час менструацій
Під час менструацій нерідко виникають набряки в гомілковостопних суглобах, під очима. Трапляється, що набряки провокуються неправильним харчуванням, що підтримує порушення гормонального балансу в організмі жінки.
Для зняття набряків і їх профілактики в дні менструацій обмежити вживання кави, міцного чаю (чорного), виключити кока-колу та інші тонізуючі солодкі газовані напої. Не варто в цей час приймати в їжу здобу, солодощі. Краще включити в меню круп’яні страви на воді, фрукти й овочі, соєві продукти. Замість жирної їжі потрібно вживати пісну, а масло, вершки, горіхи, прянощі варто включити в раціон на міжменструальний період.
Дієтичний день зі змішаним меню
5-6 склянок молока, 300 г пісної відвареної яловичини, 70 г свіжих овочів. Цю кількість продуктів з’їдати протягом дня маленькими порціями.
Така дієта підходить людям, які добре переносять молочні продукти. Замість м’яса можна використовувати рибне філе.