Пшоно (просо)

Пшоняну кашу не всі люблять — вона скромна, але корисна і дуже смачна. Саме ця каша була одним з головних продуктів харчування у біблійні часи.

Пшоняна крупа багата мінеральними речовинами, зокрема калієм і магнієм. У пшоні також багато вітамінів групи В і мікроелементів. Речовини, що містяться в пшоняній каші, перешкоджають відкладенню жиру в організмі, що важливо для тих, хто стежить за своєю вагою. Ця ситна каша містить велику кількість клітковини, яка виводить з організму токсини і шлаки, а також речовини, що перешкоджають відкладенню жиру. Вона зміцнює серцево-судинну систему.

Крупа з пшона буває двох видів:

  • пшоно-дранець – цільні зерна проса, звільнені від квіткових плівок жовтого кольору, з характерним блиском і гіркуватим присмаком;
  • пшоно шліфоване – ядра проса, звільнені не тільки від квіткових плівок, але і від насіннєвих оболонок і зародка, на місці якого залишається поглиблення; поверхня трохи шорстка, за кольором світліше, ніж пшоно-дранець, і не блищить; швидше вариться і прекрасно підходить для приготування каш і запіканок.

Щоб гіркота пшона-дранцю пішла, крупу перед варінням кілька разів ретельно промити.

як варити
  • Пшоно, перебравши, вимити разів 6-7, останній раз в гарячій воді. Промивати, доки вода не стане прозорою.
  • Варити пшоно завжди у великій воді, в будь-якій кількості, до напівготовності, не чекаючи, щоб зерно розварилося. Воду злити.
  • А потім долити молока та варити до його випаровування і повної готовності пшоняної каші.

Пшоно попередньо промити теплою водою, потім гарячою, а потім додавати в суп разом із овочами.