Закатка у мультиварці

Для створення заготовок використовуються режими: «Тушкування», «Варка на пару», «Підігрів», «Варка», «Суп», «Гречка», присутні практично в будь-який мультиварці.
При режимі «Томління» продукт готується повільно і рівномірно при певній температурі. Дуже хороший цей режим для приготування соусів.
Можна замість томлення застосувати режим «Тушкування» – він буде гарною заміною тривалому варінню на плиті. «Тушкування» можна використовувати і замість обсмажування.
У багатьох Мультиварки є режим «Гречка»: зазвичай він використовується для приготування каші з різних круп, а при створенні продуктів тривалого зберігання завдяки цій програмі випаровується зайва рідина, овочі і фрукти уварюються до потрібної консистенції.
«Варка на пару» і «Підігрів» можуть заміняти один одного. Ці режими зазвичай застосовують на останньому етапі готування, коли до продукту додали оцет, лимонний сік, інші приправи.
Мультиварки можна використовувати і для стерилізації невеликих банок і кришок. У ємність мультиварки для варіння на пару налити трохи води, закрити кришкою, включити режим «Варка на пару». У момент закипання води кришку відкрити, поставити догори дном підготовлені вимиті банки. Через кілька хвилин банки вийняти, поставити догори дном на чистий рушник і завантажити наступну партію банок.
Стерилізація банок 0,5 л – 15 хвилин, 1 л – 20 хвилин.

Варення з фруктів і ягід

При готуванні варення у мультиварці враховують, що максимальна місткість чаші становить 6 л, тому не вийде багато варення за одне варіння. Крім того, виварювання в мультиварці відбувається повільніше, це впливає на консистенцію готового варення, яка може відрізнятися від варення, приготованого на плиті.
Щоб готувати варення в мультиварці, використовують режими, що дозволяють продукту повільно томися: «Тушкування» або «Суп» – в залежності від моделі приладу.
При варінні варення в мультиварці чашу заповнюють не більше ніж на третину, інакше варення «втече». Варити невеликими порціями. Готового варення має вийти не більше 25% від обсягу чаші мультиварки. Під час готування зняти піну, перемішати варення. Паровий клапан потрібно заздалегідь зняти, щоб швидше випарювалася волога. Щоб варення не «заграло», простерелізувати банки або додавати більше цукру.

Джеми фруктові

Для приготування джемів у мультиварці, як правило, використовують фрукти, багаті на пектин – айву, кислі яблука, сливу, аґрус і чорну смородину.
На відміну від варення, джем готувати в один прийом, уварюючи підготовлені плоди не більше півгодини при високій температурі та частому помішуванні.
Готовий джем можна законсервувати на зиму, закатавши кришками.

Компоти консервовані

Для приготування компотів підійде будь-яка мультиварка, потрібно тільки підібрати відповідний режим: зазвичай це «Тушкування», «Томління», «Варіння» або «Суп».
Банки можна стерилізувати окремо або разом з компотом, в залежності від об’єму чаші мультиварки.

М’ясні заготовки

Для приготування заготовок в мультиварці підходять будь-які сорти м’яса: кролятина, свинина, яловичина, курятина. Щоб продукт вийшов соковитим і м’яким, не використовувати старе та жорстке, жилаве, кістляве м’ясо.
Перед приготуванням м’ясо ретельно промити, підсушити паперовим рушником, нарізати на шматочки.
Готовий продукт викласти в гарячі банки (обернувши їх вологим рушником), заповнюючи весь обсяг. Банки простерилізувати в період останньої години готування м’яса, тобто безпосередньо перед заповненням. Кришки також обов’язково простерилізувати.
Зберігати м’ясні заготовки в холодному місці. Зазвичай домашні м’ясні консерви використовувати до 1,5 місяців.
Щоб позбавити мультиварку від запаху м’яса, після приготування їжі в чашу налити воду зі скоринкою лимона і на режимі «Варка на пару» тримати 15 хвилин.

Заготовки з овочів

Якщо необхідно тушкувати певний набір овочів, то ідеальним буде режим «Тушкування», час якого можна регулювати. При цьому режимі продукти в чаші томлять за певної температури, досягаючи потрібної консистенції і смаку.
З огляду на, що готування м’якоті овочів часто супроводжується пригоранням продукту, в мультиварці цього можна буде уникнути, бо чаші мультиварок мають тефлонове або керамічне покриття. Продукти в мультиварці розігріваються рівномірно, і оптимальний температурний режим змушує продукти томитися.
Консервуючи продукти на зиму, можна поєднувати кілька режимів мультиварок. Це актуально, наприклад, тоді, коли спочатку потрібно продукти швидко смажити, а потім тушкувати або коли окремо готується заправка – розсіл, соус.