Солоний оселедець

Зберігати солоний і маринований оселедець бажано в темному холодному місці, інакше під дією повітря, світла та вологи жир оселедця окислиться і набуде прогірклого смаку.

Солоний оселедець потребує попереднього вимочування в холодній воді, молоці або холодному настої міцного чаю.
У холодній воді або молоці вимочують оселедець з більш щільною консистенцією м’яса, а в настої чаю – м’який оселедець.
Тривалість вимочування залежить від смаку.

Сухий, жорсткий, сильно солоний оселедець вимочувати, заливши холодною водою з розрахунку 2-3 л на 1 кг оселедця. Воду міняти через кожні 3-4 години. Вимочувати оселедець від 1 години до двох днів, в залежності від ступеня солоності і жорсткості. Найкраще вимочувати оселедець під тонким струменем проточної води, склавши його в каструлю і поклавши зверху фанерний кружок, щоб вода не била ніжну м’якоть. Закінчивши вимочування, обробити оселедець і залити ще на 3-4 години молоком – так він стане соковитішим.

Середньосолоний оселедець можна одразу заливати молоком з розрахунку 1 склянка на 1 кг філе, заздалегідь не вимочуючи у воді.

Слабосолоний оселедець, а також оселедець копчений, вимочувати не слід.

Дуже м’який і ніжний слабосолений оселедець можна на деякий час замочити в міцному холодному чаї, щоб він трохи ущільнився.

Слід врахувати, що у спекотну пору року рідину потрібно періодично міняти, щоб уникнути псування продукту; зміна рідини сприяє також найбільш повному видаленню солі. Вимочування сприятливо позначається і на смак оселедця: він стає м’якішим, ніжнішим, соковитішим.

Як гарнір добре поєднуються з оселедцем за смаком цибуля, відварені картопля, морква, буряк, а також солоний огірок, круті яйця. Оселедець з гарніром присмачують спеціальною гірчичною заправкою або сумішшю оцту й олії.