Кокос

Кокос називають горіхом помилково, бо за типом плоду з біологічної точки зору він є кістянкою.

Компоненти кокосової м’якоті та олії мають антибактеріальну, ранозагоювальну дію, благотворно впливають на щитовидну залозу, допомагають травній системі, суглобам, підвищують імунітет і знижують ступінь звикання організму до антибіотиків.
Хімічний склад: вітаміни групи В (B1, B2, B3, B5, B6) вітаміни C, E, H, мікро- і макроелементи (калій, кальцій, фосфор, залізо, мідь марганець, йод). Лауринова кислота (вона ж є основною жирниою кислотою в грудному молоці), що міститься в кокосі, стабілізує холестерин в крові. Таким чином, знижується ризик виникнення атеросклерозу і серцево-судинних захворювань. Калорійність кокосу: на 100 грамів – 350 Ккал.
Кокосова вода або сік (не плутати з кокосовим молоком, яке виробляється штучно шляхом змішування м’якоті плоду та води!) втамовує спрагу, відновлює водний баланс в організмі, позбавляє від інфекцій сечового міхура. Вона низькокалорійна і не містить насичених, тобто шкідливих жирів.
Кокосова олія живить і зміцнює структуру волосся, роблячи їх пружними, гладкими і шовковистим, воно пом’якшує і загоює шкіру, розгладжує її та скорочує зморшки.